SZACHOWA 2017

1 spotkanie w tygodniu po 2h (min. 15 dzieci i max 5 os. dorosłe)

Akademia (Klub szachowy) – realizowana w okresie III-VI – IX-XI 2017 w formie: 1 spotkania w tygodniu po 2h zegarowe. Liczba uczestników: 20 (min. 15 dzieci i max 5 dorosłych). Zajęcia będą odbywać się w Domu Parafialnym przy ul. Szkolnej 2A w Białymstoku na osiedlu Starosielce. Zostanie przeprowadzanych 40 zegarowych zajęć. Podczas zajęć obecnych będzie dwóch trenerów – tak aby dotrzeć z wiedzą do każdego uczestnika i uczestniczki Akademii.

Szachy bez względu na wiek dziecka mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji. Gra w szachy uczy także determinacji, motywacji i sportowego zachowania.

BITWA SZACHOWA: pod koniec realizacji Akademii zostanie zorganizowany turniej szachowy. W turnieju mogą wziąć wszyscy uczestnicy/czki projektu (także Ci którzy nie brali udziału w Akademii szachowej – planowana szacunkowa liczba uczestników bitwy to 20 osób). Bitwa zostanie zorganizowana w sobotę lub w niedzielę w Domu Parafialnym przy ul. Szkolnej 2A w Białymstoku na osiedlu Starosielce. Bitwa będzie uroczystym zakończeniem Akademii Szachowej – połączona z nagrodami w turnieju za miejsca 1-3 oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników/czek projektu. Turniej zakończy uroczysty piknik połączony z imprezą/ balem dla dzieci i rodziców.